Asp Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ne Etkin Sunucu Sayfalar?
Microsoft ® Active Server Pages (ASP) Sunucu Microsoft Internet Information Server (IIS) 3.0 ‘da bu sunucuda ActiveX ™ scriptler ve ActiveX sunucusu bileşenleri çalıştırma olanağı tanır yan yürütülmesine ortamıdır. Betiklerini ve parçaları birleştirerek, geliştiriciler dinamik içerik ve güçlü Web oluşturabilirsiniz kolayca tabanlı uygulamaları.

Dinamik içeriği nedir?
Web sayfaları Hızlı her kullanıcı, kendi eylem ya da istekleri dayalı için özelleştirilmiş. Örneğin, sitenize yeni ziyaretçiler, görmek veya bir online katalog sayfaları veritabanına sorgular böylece müşterilerinin her zaman en güncel bilgiler ve yer durumu görmek olabilir kullanıcılar dönen farklı bir hoş geldiniz sayfası gösterilir.

Kim Active Server Pages kullanmalıyım?
Organizasyonlar tamamen yeni Web oluşturmak için mevcut iş çözümleri veya tabanlı uygulamalar bir Web ön son vermek Active Server Pages teknolojisi kullanır. Çünkü ASP, hem Microsoft Visual Basic ®, Scripting Edition (VBScript) ve JScript ™ desteği ile bir çok açık geliştirme ortamı sağlayan kuruluşlar zaten bu betik dilde olan yatırımlar kaldıraç olabilir.

Kim Active Server Pages ile dinamik içerik oluşturabilir?
Yöneticileri, bilgi sistemleri (), ve profesyoneller IS programcılar Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML) ve dil ile Microsoft Visual Basic, JavaScript, Perl, REXX, veya C gibi tanıdık + +.

Ne Active Server Pages çalıştırmak gerekiyor?
IIS 3.0 Active Server Pages özelliği Peer Web Services çalıştıran IIS 2.0 veya Windows NT Workstation 4.0 çalışan Microsoft Windows NT ® Server 4.0.

ASP özelliği Service Pack 2, Windows NT 4.0 için, ancak bu tüm Windows NT sistemleri güncelleştirmelerini Service Pack 2 almak önerilir gerektirmez. ASP özelliği güncelleştirmeleri Service Pack 2’de bulunan bir alt kümesi içerir.

ASP kurulumu sürüm 3.0 için IIS 2.0 sürümünü yükseltmek olacaktır. Diğer IIS 3,0 özellikleri Endeksle Server 1.1, Microsoft NetShow ™, FrontPage ® 97 Server Extensions ve Crystal Reports-IIS’yi, ama önemli işlevler eklemek ASP yararlanmak için gerekli değildir.

Ne kadar olacak Active Server Pages maliyet?
Active Server Pages IIS 3.0, Windows NT Server 4.0 ‘a, indirilebilir, özgür ve bütünleşmiş bir özelliktir bir bileşenidir.

Özellikler
Benim iş ne olabilir Active Server Pages yapmak için?
Active Server Pages Web yeni nesil geliştirebilir tabanlı uygulamalar, Web için, satış ve müşteri hizmetleri uzanan bir intranetimde kurumsal veri tabanları ve herhangi bir tarayıcı uygulamaları erişim sağlayan dahil.

Ne ActiveX Sunucu Bileşenleri desteklenir?
Active Server Pages kuruluşları ActiveX sunucu bileşenleri ile sunucuda betikleme gücünü genişletmek sağlar. Bu bileşenler, Microsoft Visual Basic, Visual C + kullanılarak oluşturulabilir + ®, Java ve diğer diller.

Ne betik dilleri bir Active Server Pages destekliyor?
Active Server Pages de Microsoft JScript ve VBScript için bağımsız bir destek oluşturuyor. ActiveX betik eklentileri REXX, Perl, ve Python.

Ne Active Server Pages, tarayıcının?
Active Server Pages herhangi bir Web tarayıcı ile çalışabilirsiniz. ASP dosyasının çıktısı HTML içeriği olan istemci yetenekleri için özelleştirilebilir düz olduğunu.

Active Server Pages benim için devlet korumak mı?
Evet. Active Server Pages bir uygulama ve birden çok sayfalar üzerinde bir Web sitesinde bulundu olabilir oturum değişkenleri ayarlayabiliyorsunuz. Bu, bir kullanıcı ismi hatırlamak kadar basit olabilir ve ürün seçimleri izlemek için çevrimiçi alışveriş gibi uygulamalarda gereklidir.

Mevcut veri ne olacak?
Active Server Pages kolay Web’de mevcut veritabanı uygulamaları getirmek için yapar.

Uygulama Sorular
Hangi platformda bir Active Server Pages kaçıyor?
Active Server Pages Microsoft Windows NT Server 4.0 üzerinde çalışır, Windows NT Workstation 4.0 Peer Web Services ve Microsoft Windows ® 95 Kişisel Web Server ile. Windows desteklenmektedir 3,51 NT. Windows MIPS Ayrıca ASP tarafından desteklenen değil NT 4.0.

Active Server Pages güvenli mi?
Evet. Active Server Pages Internet Information Server bir bileşeni ve dolayısıyla Windows NT Güvenlik kullanır. ASP dosyaları kolayca güvenli Windows NT kimliklendirme ile sadece belirli kullanıcılara, temel Web doğrulama veya istemci tarafı sertifikalar kısıtlanabilir. Ek güvenlik için, tüm istemci-sunucu iletişimi Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ile güvenli can be.

Veri kaynaklarını benim Web uygulaması ile ne entegre olabilir?
Bir Active Server Pages uygulama herhangi bir ODBC Microsoft SQL Server ™, Oracle, Sybase, Informix, DB2 ve veritabanları dahil olmak üzere uyumlu veritabanları ile entegre olabilir. Lotus Notes ve Microsoft Excel gibi tüm OLE 2 uygulama da erişim veya işleme bilgi scripted olabilir. Ayrıca, çevrimiçi veri erişim bileşenleri yazabilir ve mevcut ana beslemeleri.

Nasıl Active Server Pages CGI ile karşılaştırıldığında?
Active Server Pages olarak CGI uygulamaları işlevselliği sağlayan kolay için kullanın ve daha sağlam bir ortam.

ASP biçimde erişmek için sunucu bilgileri için daha kolay bir yol değil, müşteri tarafından okunabilir bir SQL veritabanı (gibi) ve sonra olan iki bilgileri müşteri görmek ve kullanmak üretmek arasında bir ağ geçidi olarak hareket.

Olarak müşteri isteklerini sayısı çok süreçleri alınan CGI ile, sunucu oluşturur. Daha eşzamanlı istek var, daha işlemler sunucu tarafından oluşturulur. Ancak, her istek için bir süreç oluşturmak zaman kaybettiriyor ve sunucu RAM büyük miktarlarda gerektirir. Ayrıca bu, performans yavaşlıyor ve Web üzerinde kere bekleyin artan kaynakları sunucu uygulaması kendisine gelen paylaşımı için kısıtlayabilirsiniz.

Active Server Pages Web Server aynı süreçte, daha hızlı ve verimli müşteri isteklerini ele çalışır. Bu çok ASP ile dinamik içerik ve Web uygulamaları geliştirmek için daha kolaydır.

Nasıl Active Server Pages ISAPI uygulamaları ile karşılaştırıldığında?
ISAPI uygulamaları tüm programlama ve düzen bir. Dll C yazılı dosya + içerisinde olması gerekir +. ISAPI uygulamaları böylece daha oluşturmak ve korumak zordur. ASP dosyaları ile bir HTML yazar için komut harici bileşen ve biçimi çıktı. ASP iş mantığı gelen tasarım ve düzenleme ayırır.

Nasıl Active Server Pages PERL ile karşılaştırıldığında?
PERL ve diğer betik dilleri değil sağlam geliştirme araçları kendileri tarafından bulunmaktadır. Active Server Pages bu ilişkisel veri tabanları ve mevcut kaynaklardan veri gerektiren karmaşık uygulamalar geliştirmek için bilinen bir çerçeve ve nesneleri sağlar.

ASP bu uygulamaları inşa etmek için hemen her betik dili destekler. Üçüncü parti şu anda PERL, bunların ne zaman hazır olarak ilan edecek gibi ek betikleme motorları, geliştiriyorlar.

Can Active Server Pages kullanmak Java?
Evet. Active Server Pages Java dahil ActiveX sunucu bileşenlerinin herhangi bir dilde yazılmış destekler. Ayrıca, ASP, Microsoft Windows referans standart Java Virtual Machine içerir.

Ben mevcut Otomasyon sunucuları kullanabilir miyim?
Gerçekten bir bileşen için minimum gereksinimleri, IDispatch aracılığıyla Otomasyon destekleyen dışındadır. Sen opsiyonel IDispatch, aşağıdaki iki yöntemden sağlayabilir:

OnStartPage
OnEndPage

“ASP Bileşenleri oluşturma” Programlayıcı’s Referans olarak daha fazla bilgi için bakınız.

Rekabet
Bir Active Server Pages iyi diğer Web uygulama araçları daha ne yapabilirsiniz?
Active Server Pages hızla mevcut beceri ve bilgi, veri kaynakları, bileşenleri getirmek için izin verir ve Web uygulamaları. Diğer araçlar da statik HTML veya standart olmayan bir programlama modeli veya dil sizi kilit oluşturun. ASP önde gelen endüstri standartları üzerine, kolay, bakımı, inşa etmek ve güçlü etkileşimli Web uygulamaları geliştirmek yaparken temel alır.

Nasıl Active Server Pages Netscape LiveWire ile karşılaştırıldığında?
Ise Active Server Pages, VBScript ve JScript için bağımsız bir destek ile hemen her betik dilinin kullanımı destekler Netscape LiveWire, JavaScript kullanımını gerektirir. Süre LiveWire yalnızca Java bileşenlerini destekler ASP, bileşenler herhangi bir dilde yazılmış destekler.

LiveWire uygulamaları elle her değişikliğin ardından, ve sonra da uygulamayı durdurdu ve yeniden başlatılması derlenmesi gerekir. Active Server Pages tanır bir ASP dosyası değişiklikleri ve otomatik olarak bir sonraki isteği üzerine uygulamayı yeniden.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: